Националният балет на Испания с вдъхновяващо фламенко на софийска сцена
СОФИЯ - Спектакъл на Националния балет на Испания

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

СОФИЯ - Спектакъл на Националния балет на Испания

дата: 25.03.2014
тегло: 1049 KB
размери: 1880X3000 px
автор: Евгени Димитров
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Огнени танци от испанския юг зарадваха публиката в НДК във вторник вечер на спектакъла на Националния балет на Испания.  

От създаването му през 1978 г. до сега с Националния балет е свързано творчеството на известни танцьори Хоакин Кортес, Ева Уербабуена, Хосе Антонио, Кармен Амая, Аурора Понс, Нана Лорка, Аида Гомес и много други. През декември испанците бяха горещо аплодирани на поредица от спектакли в обновения Большой в Москва, а малко преди това на Световния фламенко фестивал в Маями те спечелиха наградата на публиката.

Националният балет е създаден от испанското Министерство на културата и има огромно международно признание. На сцената на зала 1 на НДК трупата изпълни две от най-прекрасните си творби – Dualia, под хореографията на Рохас и Родригес с режисьор Хосе де Еузебио и Lа Leyenda.

Спектакълът е организиран от продуцентска агенция БГ Саунд Стейдж с подкрепата на посолството на Кралство Испания.
балет,фламенко,андалусия,танц,кастанети