Мошеници точили от сметката на министър Данов във Франция
София - Пресконференция на министър Иван Данов

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Пресконференция на министър Иван Данов

дата: 24.02.2014
тегло: 581 KB
размери: 1863X3000 px
автор: Александър Михайлов
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Сметката, в която министърът на инвестиционното проектиране Иван Данов е получавал през 2004 и 2005 г. социални помощи от Фрнация, е била източвана всеки месец през 2013 г.  Министърът е подал жалба за това във френската полиция и по този повод днес се е видял с Реми Тюо, префект на криминалната полиция на Париж и генерален директор на СИВИПОЛ, и Жерар Зерби, дивизионен комисар, ръководен служител в СИВИПОЛ. "Януари 2014 г. банката ми върна парите, но само за този месец", обясни Данов. Французите изрично уточниха, че Данов не е обект на разследване или преследване, а само като вносител на жалба за неща, засягащи негови лични проблеми - кражба на кореспонденция и източване на негова лична сметка. Разследването не е приключило все още и на този етап не трябва да се разпространяват данни за това, отбелязаха експертите.
Министърът на инвестиционното проектиране Иван Данов (в средата) и Реми Тюо - префект на криминалната полиция на Париж и генерален директор на СИВИПОЛ (вляво)
министър,проектиране,министерство,