Възстановено е електрозахранването на абонатите засегнати от пожара в подстанция „Княжево”
София - Авария в подстанция „Княжево”

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Авария в подстанция „Княжево”

дата: 09.02.2013
тегло: 1201 KB
размери: 1993X3000 px
автор: Николай Варадинов
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Възстановено е електрозахранването на абонатите на ЧЕЗ, които бяха засегнати от пожара в подстанцията, собственост на Националната електрическа компания.  Пожарът възникна днес сутринта и в продължение на няколко часа остави без електричество кварталите „Княжево”, „Овча купел” и голяма част от „Горна баня”.
Аварията е възникнала в 10.43 часа в Подстанция „Княжево”, собственост на НЕК и стопанисвана от ЕСО. Вследствие на създадената ситуация се е изключило напрежението, което се подава към потребители 20 kV и 10 kV, захранвани от Подстанцията. Изпратеният на място екип на ЕСО ЕАД е отстранил повредата и в 11.50 часа е възстановено захранването към потребителите 20 kV, а в 12.02 часа и към консуматорите на 10 kV.
Пожар в подстанция „Княжево” остави част от София без ток
нек1,национална електрическа компания, електрозахранване,ток1,електричество