Излезе биографичната книга за основателя на българските далекосъобщения Иван Стоянович
СОФИЯ - Представяне на книгата на Петър Стоянович "Известният непознат Иван Стоянович - Аджелето 1862-1947"

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

СОФИЯ - Представяне на книгата на Петър Стоянович "Известният непознат Иван Стоянович - Аджелето 1862-1947"

дата: 27.04.2012
тегло: 298 KB
размери: 1328X2000 px
автор: Евгени Димитров
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Книгата на Петър Стоянович "Известният непознат Иван Стоянович - Аджелето 1862-1947" тръгна официално на пазара с представяне в Музея на пощите и далекосъобщенията в София. Изданието представи проф. Андрей Пантев, а сред гостите на събитието бяха цар Симеон Сакскобурготски, Меглена Кунева, Богдана Карадочева, Коко Каменаров   и др.
Решителна помощ при издаването има спонсорството на Виваком.
Авторът пише:
"Това е един научен труд, написан да се чете, а не да събира прах по лавиците. Посветен е на прадядо ми Иван Стоянович-Аджелето - един от най-известните строители на съвременна България. Ненавиждам митологичните биографии и поръчковите портрети, те не само убиват науката, но вредят на прототипа. Освен спирките по дългия път на един възрожденец ще имате възможност да проследите проблемите и атмосферата на времето – от преди Освобождението от Турско, до след падането под Съветско."
Цар Симеон II Сакскобургготски с автора на книгата Петър Стоянович
литература,книга,пощи,поща,далекосъобщения,премиера,книгоиздаване