„Берое” надигра Локомотив /София/ в Стара Загора
Стара Загора - Берое - Локомотив /София/

„Берое” се наложи с 1:0 над Локомотив /София/ в среща от 18-тия кръг на А група. Още в първата минута на двубоя домакините откриха резултата. Стефан Велев навлезе отдясно в наказателното поле и подаде към Емил Ангелов, който реализира за 1:0. В 14-тата минута дойде първото по-сериозно положение за отбора на гостите. Пропиля го Владимир Манчев, който не успя да изравни резултата, след като се изправи сам срещу вратаря Иво Иванов. След средата на първото полувреме играта се накъса с повече фалове. В 36-тата минута Ливраменто центрира, топката улови Бабангида, но той не успя да преодолее за втори път стража на Локомотив /София/ Валентин Галев. В 40-тата минута на двубоя дойде и първият жълт картон. Получи го Павел Петков от Локомотив /Сф/ за протести към съдията Николай Йорданов. В последните минути на първата част атаките на гостите се увеличиха, но те така и не успяха да стигнат до гол.
Още в началото на второто полувреме след дълго подаване Емил Ангелов излезе сам срещу вратаря на гостите, но не успя да се разпише за 2:0. В 54-тата минута на двубоя последва втори жълт картон за Локомотив /Сф/. За грубо нарушение бе санкциониран Александър Бранеков. В 61-та минута Емил Ангелов отново отбеляза за „Берое”, но попадението бе отменено заради засада. До края на срещата последваха още няколко атаки и от двете страни, но до точно попадение не се стигна.
Така пред 4000 фенове, дошли да подкрепят любимия си отбор, „Берое” спечели първата си победа от пролетния дял на първенството и така необходимите 3 точки. Публиката изпрати футболистите с бурни аплодисменти и очаквания за добро представяне и занапред.