| Рок ветерани пяха за Георги Минчев София - Благотворителен концерт за паметника на Георги Минчев | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София - Благотворителен концерт за паметника на Георги Минчев
дата: 15.03.2011 тегло: 350 KB размери: 2000X1328 px автор: Миро Златев |
|
| Регистрирай ме | ||
| Някои от най-близките колеги и приятели на Георги Минчев излязоха снощи на сцената на Sofia Live Club на благотворителния концерт. През февруари се зароди инициативата, в която участва кметът на Каварна Цонко Цонев, за издигането на паметник на Георги Минчев. Идеята е да бъде открит през лятото на тази година, на Алеята на рока в Каварна, до монумента на Рони Джеймс Дио. В концерта се включиха Кирил Маричков, Васко Кръпката, Милена, Елица Тодорова, Звезди, групите „Сънрайз”, „Пето чувство”, „Джем”. Васко Кръпката окри концерта с китарата завещана му от Георги Минчев. За изграждането на паметника са необходими 50 000 лева. Досега е завършена основата му от морски камъни, а самият паметник ще изобразява музиканта, седнал върху камъните с китара в ръце. Автор на проекта за статуя е скулпторът Красимир Кръстев-Ломски, който е изработил и скулптурата на Дио. Кирил Маричков | ||