Варненското злато ще представя България в Америка
Варна - Книги в Археологическия музей

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Варна - Книги в Археологическия музей

дата: 02.11.2009
тегло: 346 KB
размери: 2000X1389 px
автор: Любомир Бенковски - Бенджи
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Най-старото златно съкровище в света от Варненския халколитен
некропол ще отпътува за САЩ за изложбата  "Загубеният свят на древна Европа" в Ню Йорк. В експозицията в Америка ще участват и националните музеи на Румъния и Молдова. Днес Директорът на варненския музей Валентин Плетньов представи луксозният каталог на изложбата. От Варненския музей ще бъдат се експонират над 2000 предмета. Изложбата ще бъде открита на 10 ноември и ще гостува в Ню Йорк до април следващата година.
Директорът на РИМ-Варна представи и книгата "Древното корабоплаване по западния бряг на Черно море" на проф. Михаил Лазаров. Ръкописът е недовършен защото се издава посмъртно.

Директорът на музея Валентин Плетньов представя книгата на проф. Михаил Лазаров "Древното корабоплаване по западния бряг на Черно море"
Варна,Книги,Археологическия,музей