Соломон Паси и Агим Чеку пиха плодов фреш в хасковско лятно заведение
Хасково - Среща на Соломон Паси и Агим Чеку

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Хасково - Среща на Соломон Паси и Агим Чеку

дата: 29.06.2009
тегло: 418 KB
размери: 2000X1226 px
автор: Тихомир Петков
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Соломон Паси и Агим Чеку най-сетне успяха да осъществят своята среща, а преди официалната част двамата изпиха по един плодов фреш в лятно заведение в Хасково.  Паси и Чеку са председатели на Атлантическия клуб в своите страни и по думите на екс външния ни министър с Чеку са и добри приятели. Приятелски съвет спаси бившия премиер на Косово от евентуална конфузна ситуация. В първият момент Агим пожелал да изпие една ледена обедна бира, но българския му колега го посъветвал, че не е много удачно да пие алкохол пред камерите на журналистите.
Граничните ни власти задържаха бившия премиер на Косово Агим Чеку на 23 юли вечерта на ГКПП Гюешево при опит за влизане в България. Чеку е обявен за издирване с червена бюлетина на Интерпол заради присъда на сръбски съд - 20 години затвор за геноцид. Качен е в системата на Интерпол на 6-ти май. Прокуратурата удължи ареста с още 72 часа, но после кюстендилския съд го освободи. Оказа се, че Агим Чеку има многократна виза за влизане в България, но тя е издадена преди да бъде обявен за международно издирване. Бившият премиер на Косово е идвал у нас няколко пъти. Последният по покана на Соломон Паси. До момента Чеку е задържан три пъти от властите на други държави – Колумбия, Словения и Унгария. Досега обаче не се е стигало до предаването му на Сърбия.

Агим Чеку и Соломон Паси
Хасково,Среща,Соломон Паси,Агим Чеку,екс премиер,косово,