| Музиканти хванаха бояджийски четки в кампания за изоставените деца София - Акция за боядисване на дома за изоставени деца "Света София" | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София - Акция за боядисване на дома за изоставени деца "Света София"
дата: 01.11.2008 тегло: 291 KB размери: 2000X1151 px автор: Евгени Димитров |
|
| Регистрирай ме | ||
| Музиканти и доброволци грабнаха бояджийски четки в събота, за да се включат в благородна инициатива за изоставените деца. Фондация „За Нашите Деца”, Нова телевизия, радио N-JOY, радио Z-Rock заедно с рок, поп изпълнители, рапъри, приятели и съмишленици боядисаха оградата на Дома за изоставени бебета «Св. София» в София. На територията на дома се намира и единственият Център за обществена подкрепа, който помага на родилки в риск и жени, които са на ръба на решението да изоставят бебетата си. До момента Центърът за обществена подкрепа, който е създаден от фондация «За Нашите Деца», е подкрепил 30 майки и техните бебета. С боядисването на оградата звездите и лицата застават символично зад нуждата от конкретни действия по отношение съдбата на бебетата в риск от изоставяне у нас. Статистиката е безжалостна: Всяка година над 1000 деца се отделят от родителите си и отиват в социални домове. Затова в момента България е „родител” на 8 019 деца, до 18 години. По тази причина мотото на кампанията е: “Стига приказки, нека направим нещо с двете си ръце”! и включва конкретни акции, които трите медии предприеха в рамките на тази година и ще продължат да осъществяват, подкрепяйки идея, че освен посочване на проблема и говоренето за него, трябва да се даде начало на действията по отношение съдбата на българските деца. През месец март 2008 след-радио кампания, излъчена от радио N-JOY в град Монтана 30 деца намериха своите семейства. През септември 2008, след благотворителен концерт в “Соушъл джаз клуб” в София, с участието на група “Стрингс” организаторите събраха 7 519 лв за кампанията “Не ме изоставяй!”. Директорката на фондация "За нашите деца" Иванка Шалапатова обявява целите на акцията | ||