България взе точка от световния шампион Италия

Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

потребителско име:      парола:
Регистрирай ме

В световна футболна квалификация от група 8 България взе точка от световният шампион Италия на стадион „Васил Левски”, като срещата приключи 0:0.  В 4-та минута, след неразбирателство в нашата защита, Джилардино имаше възможност да стигне до топката, но Димитър Иванков се справи с опасността. Осем минути по-късно Досена центрира опасно в наказателното поле на България, Тунчев обаче изпревари Джилардино и изби топката в тъч. В следващата атака Благой Георгиев подаде хубаво на Димитър Бербатов, но той стреля право в тялото на Киелини. В 35-минута грешка в отбраната на Италия позволи на Бербатов да напредне в половината на гостите, където Киелини го фаулира за жълт картон. Половин час преди края на двубоя, Пепе центрира от корнер в наказателното поле на България, Джилардино стреля с глава, но Иванков успя да улови топката. Най-чистото голово положение италианците изпуснаха в 72-та минута, когато Роси подаде отлично на Джилардино, той излезе сам срещу Иванков, но притиснат от Иван Иванов, италианският нападател стреля в аут. Де Роси отправи много опасен удар в 79-та минута в близост до рамката на вратата. В 88-та минута Чавдар Янков се измъкна от италианските защитници, стреля много опасно, но Амелия изби топката.