Воеводите от Варна се помолиха за душата на атентатора на сръбския крал Александър
Варна - Панихида за Величко Керин

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Варна - Панихида за Величко Керин

дата: 09.10.2008
тегло: 359 KB
размери: 1381X2000 px
автор: Любомир Бенковски - Бенджи
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Днес варненските активисти на ВМРО се събраха на панихида в църквата "Св. Пророк Илия" за упокой душата на Владо Черноземски (Величко Керин).  Активиста на ВМРО загива след саможертва при атентата срещу сръбския крал Александър на 9 октомври 1934 година в италианския град Марсилия. Хърватската бойна група определена за извършване на акцията се разколебава в последния момент и Величко се хвърля върху колата на краля и го застрелва. Френският министър на външните работи Луи Барту също е покосен от куршумите на екзекуторът. Макар и насечен със сабя, Черноземски не умира веднага. Заведен в затвора, е подложен на побой, с цел самопризнания и там той умира.
Тук може да видите видео на атентата: http://www.youtube.com/watch?v=SrruCOZwxKA

Активисти на ВМРО са запалили свещи в памет на Величко Керин
Варна,Панихида,Величко,Керин,вмро,църква,храм,