Шампионът ЦСКА с първо равенство за сезона при гостуването на „Пирин”
Благоевград - Футболен мач между "Пирин" и ЦСКА

Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

потребителско име:      парола:
Регистрирай ме

Шампионът ЦСКА записа първо равенство от началото на сезона, като завърши 2:2 с „Пирин” в Благоевград. Двата отбора играха открит футбол и направиха интересен за наблюдаване мач. Аржентинецът Пиетробон откри резултата за „Пирин” в 15-ата минута, като се възползва от извеждащо подаване от Борислав Хазуров и прехвърли вратаря Даниел Беконо. Десет минути по-късно Хазуров бе фаулиран в наказателното поле на ЦСКА от Павел Виданов, но реферът Асен Николов даде авантаж. Хазуров подаде към Пиетробон, който отбеляза за 2:0. При гола футболистите на ЦСКА протестираха бурно за игра с ръка на Хазуров. След двете бързи попадения, „армейците” изравниха играта, създадоха няколко опасни положения и успяха да отбележат в 44-ата минута чрез Маркиньос. Втората част започна с натиск на шампионите. В 64-ата минута реферът Асен Николов отстрани от игра Тодор Паланков, след като футболистът си заработи втори жълт картон. До края на мача, момчетата на Димитър Пенев оказаха силен натиск на домакините и създадоха много опасности пред вратаря Здравко Чавдаров, но гол не падаше. Логичното се случи в продължението на мача, когато Ели Маркес центрира от фаул към Кирил Котев, който засече топката с глава в долния десен ъгъл - 2:2. Старши треньорът Димитър Пенев заяви след двубоя, че не е доволен от играта на своите, но за това е допринесло и лежането по терена на играчите от „Пирин”. “Днес играхме около 60-65 минути. През останалото време играчите на противника постоянно лежаха по терена и разкарваха топката. Това не е нормално за мач между такива отбори. ЦСКА е известно име. „Пирин” също е известно име в Европа, с кадрите които произвежда, но не трябва да се играе така”, коментира Пенев.