„Литекс” загуби домакинството срещу „Астън Вила”
Ловеч - Футболна среща от турнира за купата на УЕФА между Литекс и Астън Вила

На градския стадион в Ловеч вчера отборът на „Литекс” загуби с 1:3 първия мач срещу английския „Астън Вила”.  Домакините стартираха по-активно в двубоя и успяха да открият резултата чрез своя капитан Ивелин Попов още в 10 минута от пряк свободен удар. След няколко добри възможности за „Литекс”, гостите от Бирмингам се възползваха от грешка в защитата и изравниха с гол на Найджъл Рио Кокър в последната минута на полувремето. Доброто представяне на отбора на Гриша Ганчев продължи до момента, в който французинът Камбон си изкара два жълти картона, съответно червен, в рамките само на пет минути. До края на мача опитният отбор на „Астън Вила” се възползва максимално от численото си предимство и отбеляза два гола. Мишо Венков получи директен червен картон в 72–та за нарушение, вследствие на което гостите получиха право на дузпа, реализирана от Гарет Бари. В продължението на срещата Стилян Петров добави и трети гол във вратата на Голубович.