В местността "Св. Марина" край с. Ботево - Аксаковска община се проведе ежегодния летен добруджански събор  "Празник на плодородието".
Варненският и Великопреславски митрополит д-р Кирил и свещеници от митрополията отслужиха празнична литургия и Водосвет за здраве.
Църквата "Св. Марина" е построена през 2003 година с помощта на Варненската митрополия и спонсори, а в двора й е направена чешма с 12 чучура, по подобие на тази изградена от Кольо Фичето.
17.07.2007 |