Министър Нихат Кабил се срещна с арендатори, научни сътрудници и специалисти в Института по пшеницата край Генерал Тошево днес.
Земеделският министър заяви, че няма да бъде обявено бедствено положение заради сушата. Той уточни, че бедствено положение се обявява при пряка опасност за живота и здравето на хората. Според министър Кабил рискът от засушаването е по-скоро икономически. Той мотивира твърдението си с факта, че износът на българско зърно тази година няма да е изгоден заради високата му себестойност и уточни, че традиционния експорт на страната ни е между 800 хиляди и 1 милион тона пшеница. На срещата присъства и зам.- министър Светла Бъчварова.
16.05.2007 |