Днес в Несебър модният фотограф Енчо Найденов направи уъркшоп за всички желаещи да научат нещо за студийното снимане. Демонстрацията е част от програмата на първия Фото фест, организиран от сайта “Фото Форум” и Sony България. Залите на конферентния център в Стария град едва побраха всички желаещи да вземат участие в двете успоредни фото сесии. Всеки посетител можеше да ползва професионалните модели, студийно осветление и техника.
Преди обяд доцент Петър Абаджиев, преподавател в Нов български университет, изнесе семинар на тема „Светлина, образ и цвят” пред препълнената зала на читалището в града. Посетителите гледаха снимките на цял екран прожектирани от последното поколение Sony хай-дефинишън проектор.
Утрешният трети ден на фото събора ще завърши с бирен рок фест на площада в Стария Несебър и конкурс за най-добра снимка направена по време на концерта.
28.04.2007 |