Над 100 арменци от Сливен взеха участие днес в траурно шествие за 90-тата годишнина от геноцида , извършен от турските управници над арменския народ. Пред паметника на Хаджи Димитър те поднесоха цветя и венци в памет на загиналите. В Сливен живеят около 300, представители на този етнос, които са създали две арменски организации - арменско църковно настоятелство и арменска благотворителна организация ”Парекортзаган”. В града има и арменското съботно училище, където децата изучават арменски език, история и география на Армения. 25.04.2007 |