Сливенската алпийска експедиция отпътува днес за Хималаите. Групата от 11 човека, водена от Господин Динев, възнамерява да направи изкачване на високия 5545 м връх Кала Патар. В експедицията, която ще продължи 16 дни ще вземат участие и две жени. Предвидено е спускане с велосипеди "маунтин байк" от върха към базовия лагер за Еверест. При изкачването на Кала Патар алпинистите ще сложат паметна плоча на загиналите сливенски алпинисти Динко Томов и Милен Метков. 25.04.2007 |