Общинско предприятие “Екоравновесие” представи резултатите от работата по програмата за контролиране на свръхпопулацията при бездомните кучета “Кастрирай и върни” на пресконференция днес в пресклуб “БТА”. Доктор Мирослав Найденов директор на “Екоравновесие” съобщи, че над 2700 бездомни кучета до момента са прибрани, кастрирани, обезпаразитени и върнати по местата където са заловени. Други 84 животни чакат в изолатора в Сеславци за обработка. Българо-немско дружество е поело ангажимента за бъдещо извършване на манипулациите както и за изграждането на нови изолатори, тъй като сеславският може да побере само 200 животни.
Доктор Найденов съобщи, че умъртвяването (евтаназия) се извършва само на много агресивни, болни и възрастни животни. Да консултира и обогати опита на нашите специалисти в областта е дошъл лорд Иан Редиш, който е еврокоординатор на “Еврогруп” (Брюксел). Той ще представи европейските практики за справяне с проблема с бездомните кучета.
04.04.2007 |