Събития
Стартира първият фестивал на Федерико Фелини в България
|
С прожекцията на филма "Амаркорд" снощи в Дома на киното започна първият фестивал на Федерико Фелини в България. Той включва цялостното творчество на големия режисьор, организиран е от Италианския културен институт, Арт Фест и НДК и е под патронажа на министър Стефан Данаилов и посланика на Италия Джан Батиста Кампаньола, по идея на Владимир Трифонов. На прожекцията присъстваха Мая Новоселска, Теди Москов, Стефан Китанов, Умберто Риналди директор на Италианския културен институт, Владимир Трифонов инициатор на феста за Фелини, Нели Червенушева, която е превела голяма част от филмите на Фелини. 24.03.2007 |
|
Share |
|