Народният театър „Иван Вазов” представи снощи пиесата “Битката на негъра и кучетата” на германския театър Шаушпилерфранкфурт. Постановката е на Димитър Гочев и в нея участват Самуел Финци, Алмут Цилхер, Милан Пешел, Волфрам Кох. Да гледат спектакъла дойдоха министърът на културата Стефан Данаилов, Михаел Гайер - посланик на Германия, директорът на Гьоте-институт в България Петер Андeрс, директорът на Фондация “Аполония” Маргарита Димитрова, Ицхак Финци. 22.03.2007 |