Бургас се превърнa в притегателна точка за гейминг общността с Let’s Play Burgas 2026 – двудневно събитие, посветено на електронните спортове, технологиите, стрийминга, настолните и картовите игри, виртуалната реалност и модерната гейминг култура. Форумът откриха кмета Димитър Николов и заместник-кмета по образованието Михаил Ненов.
Програмата включва турнири, демонстрации, срещи със създатели на съдържание и стриймъри, експо зони с най-новото от света на компютрите, периферията и мониторите, както и разнообразни активности за посетителите през целия ден. Сред акцентите са финалите на 5vs5 Counter-Strike 2 турнир с награден фонд 2500 евро, както и 1vs1 турнири по Counter-Strike 2, Valorant и League of Legends с общ награден фонд 1800 евро. За феновете на състезателните симулатори има специална sim racing зона, а любителите на новите технологии ще могат да посетят VR зона, ретро PC и аркадна зона, PlayStation 5 зона и експо пространства на водещи технологични брандове. По време на двата дни ще се излъчва и целодневен стрийм от 12:00 до 19:00 часа в канала twitch.tv/gplaytv1, като част от атмосферата на събитието ще достига и до онлайн аудиторията. 27.06.2026 |