В петъчния брой на "Държавен вестник" е обнародвано решение на Софийския градски съд от 26 май, с което се вписва прекратяване на ПП "Център". Посоченото законово основание е решение за саморазпускане съгласно устава ѝ. "Център" беше създадена през 2024 г., като втори политически проект на бизнесмена след създадената през 2020 г. "Българско лято". Първият ѝ председател беше политологът Дарин Дросев, а след това формален лидер беше бившият депутат от "Има такъв народ" Петър Димитров. 22.06.2026 |