Събития
Наградиха граничния полицай, спасил хората от катастрофиралия автобус до ГКПП „Малко Търново”
|
Областният управител Добромир Гюлев отличи днес с благодарствена грамота младши експерт командир на отделение в ГПУ-Малко Търново Ивелин Арабаджиев. Отличието се присъжда за проявена храброст, добродетелност, всеотдайност, самоотверженост, отговорност и ангажираност, благодарение на които спаси с риск за собствения си живот десетки жени и деца от обърналия се в стръмната пропаст туристически автобус с украински граждани.
Инцидентът, при който загинаха две жени, а други бяха с множество наранявания, се случи на 22 април 2026 в Малко Търново, преди границата ни с Република Турция. Граничният полицай Арабаджиев пръв се отзовава на инцидента и, запазвайки самообладание, въпреки животозастрашаващата ситуация за самия него, той счупва люка на обърнатия автобус и, виждайки паниката в жените и децата, Арабаджиев започва да ги изкарва през люка един по един и им помага да преодолеят стръмния наклон на пропастта.
„Последствията от инцидента бяха ужасяващи. Благодарение на намесата на граничен полицай Арабаджиев нямаше повече жертви. Той рискува собствения си живот, за да могат други да живеят“, каза областният управител Добромир Гюлев и допълни, че е горд, че в системата на МВР и Гранична полиция служат такива смели и самоотвержени личности като бургаските полицаи и граничари.
В негово лице и в останалите гранични полицаи, които му помагат като разбиват предното стъкло на автобуса, за да спрат работещия двигател, пострадалите виждат свои спасители. 24.04.2026 |
|
Share |
|