До края на годината Министерството на околната среда и водите предвижда в страната да има ефективна система за разделно събиране на отпадъците , съобщи при посещението си в Плевен днес министъра на околната среда и водите Джевдет Чакъров. Еко министърът увери, че новото регионално депо за Плевен ще започне да функционира до изчерпване на капацитета на настоящото. Ще бъдат осигурени средствата за ремонта на канализацията в Гривица, посочи още Чакъров и призова общините да са по-активни в разработването на еко проекти. 08.02.2007 |