Бургаската компания за пакетиране “Мултипак” започна производството на пакетчета захар с трикольорна лента и надпис “Не сте сами”. Така предприятието, собственост на Ваклин Стойновски, се присъединява в акцията за подкрепа на медицинските ни сестри в Либия. 20 милиона пакетчета захар със символа на инициативата ще излязат от новата машина на предприятието. Инвестицията в съоръжението е за 350 хиляди евро и няма аналог в България. В “Мултипак”-Бургас работят повече от 100 човека, а продукцията захранва над 3000 обекта в страната. Компанията изнася своята продукция в Русия, Италия, Румъния, Македония и Албания, а скоро и в страните от Бенелюкс. 26.01.2007 |