По инициатива на строителният предприемач Тони Тончев, управител на СД “Торин”, Музея за история на София ще показва уникалните си експонати на мултимедиен диск и каталог. Средствата за това в размер на 15 хиляди лева и около хиляда евро събра строителната фирма на партито за 15-та си годишнина. На тържеството снощи във Военния клуб гостите на “Торин” направиха дарения в специални урни. Да поздравят юбилярите дойдоха председателят на Българска бизнес мрежа Вержиния Димитрова, царският прессекретар Цветелина Узунова, представители на общината, партньори и приятели. На сцената излязоха Елена и Къци Лафазанови, Михаил Белчев, Камелия Тодорова и Богдана Карадочева.
Музеят за история на София е създаден през 1928 година, но и до днес предметите от сбирките му са в складове и кашони и нямат зала. Общо експонатите са над 120 хиляди и обхващат перод от VI в. пр.хр. до наши дни. Сред тях са първият “Мерцедес” внесен в България през 1905 година, царски каляски, мебели от кабинетите на държавни мъже и предмети от бита на столичани.
17.01.2007 |