Интернет фотографска агенция BG | EN   
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Премиерът Сергей Станишев откри новия терминал на Летище София
Премиерът Сергей Станишев преряза лентата новия терминал на Летище София днес. Знеполският митрополит Николай отслужи тържествен водосвет за успех на новото съоръжение и за здраве на всички пътници и служители. 

Новият терминал е разположен на площ от 50 000 квадратни метра с капацитет 2,6 милиона пътника годишно и 26 000 тона каргообмен. Съоръжението предлага 820 паркоместа за автомобили, 38 гишета за обслужване на клиенти и 7 изхода, оборудвани с пътнически “ръкави”. Стойността на проекта е 110 милиона евро. На откриването присъстваха министърът на транспорта Петър Мутафчиев, министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов, министърът на финансите Пламен Орешарски, кметът на София Бойко Борисов, зам.-кметът по транспорта Велизар Стоилов, министърът на труда и социалната политика Емилия Масларова, народни представители, посланици от страните членки на ЕС.

Момичета облечени в национални носии посрещнаха с погачи първите пътници, които пристигнаха на новия терминал.
27.12.2006
Share

Политика за защита на личните данни
© 2000 - 2026 BulFoto | Дизайн от Creato.biz | Хостинг и домейни от Cbox.biz