Държавният културен институт към министъра на външните работи, заедно
с куратора Надя Розева и Посолството на Швейцария в България, представят изложба на трима автори, трима приятели в галерия “Мисията”.
В първата част от трилогията са представен малките големи медали на Богомил Николов. Медалът е сложен жанр, който изисква изключително богата култура и познания, не случайно Николов е носител на най-високото световно отличие “Салтус” за изключителен принос в областта на медалната скулптура – на Американската нумизматична асоциация.
Втората част от трилогията е запазена за елегантните рисунки на Красимира Дренска. Едноцветни нюанси на туш и акварел преливат и изграждат мрежи от деликатни усещания за преобразуване на дух и материя.
Третата част от трилогията са скулптурите от дърво на Юли Дермеджиев. Можем да видим топли, оптимистични колони, които израстват с надежда към небето или ни потапя в подводни светове, наситени с мистерия. 17.06.2025
София - Изложба 17.06.2025 тегло: 3758 KB
размери: 2250X3000 px
автор: Иван Попов Красимира Дренска, посланика на Швейцария в България Денис Кнобел и
куратор Надя Розева
София - Изложба 17.06.2025 тегло: 3819 KB
размери: 2250X3000 px
автор: Иван Попов Красимира Дренска, посланика на Швейцария в България Денис Кнобел и
куратор Надя Розева
София - Изложба "Трилогия на едно приятелство" 17.06.2025 тегло: 4323 KB
размери: 2250X3000 px
автор: Иван Попов Проф. Юли Дерменджиев, проф. Богомил Николов и приятели пред негово
произведение
София - Изложба "Трилогия на едно приятелство" 17.06.2025 тегло: 6532 KB
размери: 2946X3000 px
автор: Иван Попов Проф. Юли Дерменджиев, проф. Богомил Николов разговарят с млад
посетител