Шествие на съвременните просветители огласи Ямбол за 24 май
Жители и гости на Ямбол се включиха в тържественото честване на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
Всички детски градини, училища и културни институти в града откликнаха на поканата и се включиха в празничното шествие, което тази година преминава под знака на 90 години от създаването на девиза на Ямбол, 1160 години от покръстването на българите и 1170 години от създаването на глаголицата – първата славянска писменост, положила основите на кирилицата.
Празникът започна в 9:00 ч. в двора на Начално училище „Свети свети Кирил и Методий“, което тази година отбелязва своя 130-годишен юбилей. Там се състоя тържествена церемония по издигане на националния флаг, отслужиха благодарствен молебен и се извърши освещаване на знамената на детските градини, училища и културни институции.
След това празничното шествие ще се отправи към площада пред Народно читалище „Съгласие-1862“, където ямболци и гостите на града се насладиха на тържествения парад на съвременните просветители.