50 патрулни автомобила от сектор "Пътна полиция" на Областната дирекция на полицията в Пловдив вече са оборудвани с чипове свързани с Глобалната система за позиционоране – GPS. Електрониката ще подава информация на всеки 4 секунди през три сателита до контролната зала, където ще се следи местоположението на автомобила, с каква скорост се движи, кога и къде е спрял, разхода на гориво и сигурността на служителите. 30 хиляди лева е цената на новото оборудване, а парите идват изцяло от дарения по инициатива на Тодор Петков, областен управител на Пловдив.
18.12.2006 |