Днес в Пловдив министрите на вътрешните работи на България и Испания Румен Петков и Алфредо Перес - Рубалкаба подписаха меморандум за съвместна борба с трафика на хора, наркотици и оръжие. Това е първото посещение на испански министър на вътрешните работи в България. Заедно с вътрешният министър на Испания пътува и министърът на социалната политика Хесус Калдера, който се срещна с българския си колега - министър Емилия Масларова. Те подписаха меморандум за сътрудничество и техническа взаимопомощ. 16.12.2006 |