Откритата ледена пързалка пред Народния театър остава. Това стана ясно, след като днес кметът Бойко Борисов заяви пред директора професор доктор Васил Стефанов, че пързалката, която разбуни духовете на артистичния колектив и столичани, ще работи от 15 декември 2006 година и най-късно до 15 януари 2007 година ще бъде преместена в квартал “Люлин”. Кметът Борисов допълни, че ако тя няма естетичен външен вид той лично ще разпореди нейния демонтаж. Успоредно с това градоначалникът разгледа и обновената южна фасада на театъра и разговаря с артистите, освен това обеща ремонтиране на настилката около сградата и постоянна грижа на общината за почистването й включително и от сняг. 08.12.2006 |