Показно занятие за защита при бедствия, аварии и катастрофи проведе "Гражданска защита - Добрич" в сградата на ОУ "Христо Смирненски" в Добрич. Учениците упражниха действия при земетресение от висока степен с епицентър Шабла, потушаване на последвал пожар и оказване на първа помощ на пострадалите. Занятието продължи 16 минути, а на място пристигнаха пожарен автомобил със стълба и две коли на центъра за спешна медицинска помощ. Организатор на учението е „Гражданска защита”, районна служба за пожарна безопасност, полицията и центърът за спешна медицинска помощ. На занятието присъстваха всички директори на училища и детски градини от града.
24.11.2006 |