Жители на Варна протестират срещу енергийната компания Е.ОН
Жители на Варна излязоха днес на протест срещу частната енергийна компания Е.ОН. Хората негодуват заради непрестанните аварии, спирания на тока и слабият волтаж който е измерен, 126 волта при нормални 220. Протестиращите счупиха стъклото на входната врата на офиса на фирмата при опита си да влязат. Полицейската намеса предотврати по-нататъшни инциденти.
От началото на 2005 година Е.ОН България ЕАД стана собственик на 67% от "Електроразпределение Варна" АД и "Електроразпределение Горна Оряховица" АД. 21.11.2006