Фондация "Искам бебе“ отпразнува своя 17-ти рожден ден с две театрални постановки и благотворителен базар в Кукления театър в Бургас за подкрепа на двойките с репродуктивни проблеми.
Фондацията зарадва своите най-малки гости с постановката ,,Костенурката Нурка". Рожденият ден продължи с моноспектакъла ,,Забравена от небето" представен от школата по актьорско майсторство за деца и възрастни „Талантино“.
След спектаклите, председателят на фондацията Мария Янева и координаторът за Бургас Ваня Христова връчиха отличия "Ангел на благодарността" на хора, помогнали на каузата млади семейства да сбъднат мечтата си да се сдобият с рожба.
Във фоайето на Кукления театър бе разположен малък благотворителен базар, като със средствата от него ще бъдат предоставени на двойка с репродуктивни проблеми. По време на събитието представиха и семейството, което ще получи дарението от събраните 5000 лева, за да осъществи своята най-голяма мечта. Това са Ирина и Даниан Карабоюкови. Семейството за шест години е правило няколко инвитро опити и сега се надяват да постигнат своята мечта да имат детенце.
Всички присъстващи на събитието излязоха пред Кукления театър и пуснаха 250 балони да полетят към небето, като символична молба, която да проправи пътя на още много жадувани рожби. 31.03.2024 |