Събития
България редуцира износа на ток до 300-400 мегавата годишно
|
Още преди да бъдат затворени 3 и 4 блок на АЕЦ Козлодуй България е редуцирала износа на електроенергия в региона до 300 – 400 мегавата, съобщи Румен Овчаров, министър на енергетиката и икономиката по време на дискусионен панел на тема “Югоизточна Европа на глобалния енергиен пазар” в рамките на Икономически форум за Югоизточна Европа. За сравнение, преди страната ни е изнасяла 1 000 мегавата, уточни министър Овчаров. Въпреки това България ще спре блоковете на 31 декември, заради споразумението с ЕС, но в министерството на икомиката е подготвено писмо, в което се иска помощ от съюза. На срещата в НДК Овчаров обобщи трите основни приоритета за енергийния сектор. Сред тях са развитието на ядрената енергетика, разработването на местните ресурси и въвеждането на възобновяеми енергийни източници. 01.11.2006 |
|
Share |
|