Интернет фотографска агенция BG | EN   
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

България редуцира износа на ток до 300-400 мегавата годишно
Още преди да бъдат затворени 3 и 4 блок на АЕЦ Козлодуй България е редуцирала износа на електроенергия в региона до 300 – 400 мегавата, съобщи Румен Овчаров, министър на енергетиката и икономиката по време на дискусионен панел на тема “Югоизточна Европа на глобалния енергиен пазар” в рамките на Икономически форум за Югоизточна Европа. За сравнение, преди страната ни е изнасяла 1 000 мегавата, уточни министър Овчаров. Въпреки това България ще спре блоковете на 31 декември, заради споразумението с ЕС, но в министерството на икомиката е подготвено писмо, в което се иска помощ от съюза. На срещата в НДК Овчаров обобщи трите основни приоритета за енергийния сектор. Сред тях са развитието на ядрената енергетика, разработването на местните ресурси и въвеждането на възобновяеми енергийни източници.
01.11.2006
Share
Втори ден на Икономическия форум за Югоизточна Европа 2006
01.11.2006
тегло: 441 KB
размери: 1410X2000 px
автор: Миро Златев
Румен Овчаров, министър на икономиката и Джордже Михайлович, държавен секретар на министерството на енергетиката и минното дело на Сърбия
Втори ден на Икономическия форум за Югоизточна Европа 2006
01.11.2006
тегло: 361 KB
размери: 1330X2000 px
автор: Миро Златев
Георги Табаков, председател на форума, Румен Овчаров и Джордже Михайлович

Политика за защита на личните данни
© 2000 - 2026 BulFoto | Дизайн от Creato.biz | Хостинг и домейни от Cbox.biz