От днес в Плевен започва поставянето на контейнерите за разделно сметосъбиране. Предвидено е на всеки 1 000 души в Плевен да е нa разположение един комплект контейнери в различни цветове за различните видове отпадъци. В зелените ще се изхвърлят стъклени отпадъци, в сините – хартиени, а в жълтите – пластмасови и метални. На всеки контейнер ще има обяснителен стикер с информация за какви отпадъци е предназначен. Общо 378 контейнера ще бъдат разположени на два етапа в Плевен. До края на ноември в целия град трябва да има контейнери за разделното сметосъбиране.
18.10.2006 |