На тържество в Община Бургас приятели и колеги вдигнаха наздравица за 60-годишния юбилей на първия европейски шампион на България Атанас Киров. Юбиляра получи поздравления от кмета на града Йоан Костадинов и от треньора на тогавашния национален отбор по вдигане на тежести Иван Абаджиев. Атанас Киров печели златото на европейското първенство във Варшава през 1969 година, след което става и световен шампион през 1973, 1974 и 1975 година. 18.10.2006 |