Вторият по големина в България телецентър отвори врати във Варна. Лентата прерязаха Нийл Буне, постоянен представител на ПРООН за България, министърът на държавната администрация и административната реформа Николай Василев и Тодор Вачков, председател на Държавната агенция по информационни технологии и съобщения. Центърът е съставен от две зали с общо 33 компютъра и е разположен във Фестивалния и конгресен център във Варна. През първия месец посещенията на центъра ще са безплатни. В последствие първите 30 минути ще бъдат безплатни, а след това един час ще бъде таксуван по 80 стотинки. В телецентъра ще бъдат провеждани и обучения на административни служители. 07.10.2006 |