Шестима румънски граждани са приети в Спешното отделение на Плевенската болница, след като автобусът, с който са пътували е катастрофирал рано тази сутрин. Инцидентът е станал между селата Телиш и Долни Дъбник около 07.00 часа. В най-тежко състояние са момче и момиче. Tе са със съмнение за счупен шиен прешлен и ключица. Един по-възрастен пътник е в стресово състояние с повишено кръвно налягане. Състоянието им е задоволително и вероятно никой от тях няма да бъде настанен в болница, казаха плевенските лекари. Останалите пътници от автобуса са добре и са настанени в хотела в Златна Панега. По предварителни данни автобусът с румънските туристи се е преобърнал, тъй като се е движел с несъобразена скорост по мокра пътна настилка.
29.09.2006 |