Строителен работник загина по време на работа при разрушаването на сграда в град Плевен. Вчера, малко след 16 часа, полицейски сирени огласиха центъра на града. На улица “Цар Симеон”, между сградите на ОББ и “Булбанк”, група ужасени и разстроени строителни работници разговаряха с полицаи. На няколко метра, до полуразрушена сграда, лежеше мъж с окървавено лице. При работата по разваляне на къщата един от трегерите, който е подпирал тераса, се откъсва и работникът, който е върху нея пада. Конструкция го затиска и той умира на място. По първоначална информация, 30-годишният мъж е от Тръстеник, работил е в една бригада с баща си, който също е работел на обекта в по време на инцидента. Екип на бърза помощ, пристигнал минути след произшествието, само констатира смъртта на мъжа. Сградата, която работниците са разваляли, е собственост на Огнян Ламбиев. В същия ден, е и поредното заседание за делото за строежа-убиец на улица “Шейново”, на който през 2004 година загинаха трима работника. 09.09.2006 |