Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Йоана Илиева показа Световна купа и бронзовия медал от Световното по фехтовка
Най-добрата ни фехтовачка Йоана Илиева показа спечелените от нея бронзов медал на сабя на световното първенство за кадети и младежи в Торун (Полша) и Световна купа на сабя до 20 години.

По пътя си към медала в Полша възпитаничката на фехтовална академия "Васил Етрополски" и на треньора Ивайло Воденов записа четири победи, а на полуфинала отстъпи с 13:15 на двукратната световна шампионка Ботело (Мексико).

17-годишната Йоана остана на трето място на световното първенство, но то й гарантира Световната купа на сабя за девойки до 20 години. През тази година българката спечели три състезания, валидни за Световната купа, записа едно второ и две трети места, а третото място в Торун я прави недостижима на върха. Последният ни медал от световно първенство е през 1987 година.