Българските представители на международния дамски Zonta Club, предвождани от Катя Стоичкова, Мая Цакова и Дора Чернева организираха традиционния благотворителен Бал на жълтата роза в хотел "Хилтън" снощи. Бляскавото събитие събра лъскава част от столичният елит в шикарната банкетна зала "Мусала" на хотела. Информация на ухо: Министри, обществени и културни величини, мощни бизнеслюде и спортни деятели се вписаха в партито, украсено с песните на София, Борис Годжунов и солистите на "Динамит брас бенд". Събраните средства ще бъдат използвани за учредяване на годишна стипендия на 17-годишната Агнес Данкова с цел продължаване образованието й в НМА "Панчо Владигеров", специалност пиано. Младата омайница на черо-белите клавиши е лауреат на наши и международни конкурси и през тази година завърши средното си образование в музикалното училище "Любомир Пипков". Палава томбола съпроводи събитието. С поздравителни адреси се отчетоха президентшата Зорка Първанова и столичният кмет Бойко Борисов.
Автор: Агенция “Тенев” 28.05.2006 |