При резултат 3:0 за ЦСКА срещу тима на "Черно море"-Варна на стадион "Васил Левски" в почивката между полувремената феновете на варненския отбор нахлуха в сектор "В". При липса на каквато и да било намеса от страна на наетата частна охранителна фирма, запалянковците от морската столица безпроблемно стигнаха до феновете на ЦСКА, след което на националния стадион се разиграха грозни сцени. Доста по-многобройната агитка на "червените" моментално отвърна на удара, излизайки на пистата и на самия терен. След повече от 5 минути гладиаторски боеве полицията най-после взе нещата в свои ръце и бързо разтърва разпалените запалянковци. Шефът на Професионалната футболна лига Валентин Михов слезе също на пистата, опитвайки се да успокои положението, но не отговори на въпроси на журналисти коя фирма е отговорна за сигурноста на стадиона и защо не си върши работата. Лидерът на червената агитка Димитър Ангелов-Дучето също сновеше по пистата, успокоявайки разбеснялата се публика. Полицаите отведоха няколко души с белезници, а линейките прибраха фенове в безпомощно състояние. Въпреки ексцесиите второто полувреме на мача започна. 24.05.2006 |