Двама президенти на България - настоящият Георги Първанов и «синият» Желю Желев, министри и още много гости се събраха на откриването на дългоочакваната изложба на Вежди Рашидов "Диалози". Министърът на културата Стефан Данаилов, неговият заместник Иван Токаджиев, екс-културният зам.-министър и шеф на Националната галерия за чуждестранно изкуство Георги Липовански, вождът на НДК Христо Друмев, живеещият във Франция световноизвестен български художник Емил Стойчев, финансовият експерт Максим Димов, шефът на «Алфа Секюрити Груп» Томо Борисов, предводителят на родното таекуон-до Слави Бинев, познатите бизнеслъвове Чавдар Чернев, Димо Кръстинов, общинският съветник и идеолог на «Гергьовден» Любен Дилов-син, професор Захари Захариев, режисьорът Николай Волев, актьорите Георги Мамелев и Иван Иванов и още над 100 видни обществени и културни дейци стиснаха ръката на известния български скулптор, възхитени от поредния творчески успех на твореца. Информация на ухо: «Ако целият свят е наопъки - нашата държава е със задника напред, но въпреки това с културата сме добре...»-каза Вежди в подкрепа на думите на културния министър за подема в създаването на художествени и духовни ценности. Всеки от гостите направи свое си тълкувание на впечатляващата експозиция, следвайки съвета на автора и думите на великия Сезар: »Ако изкуството можеше да се обяснява, човек нямаше да има нужда да го създава.» Палаво градинско увеселение в ресторант »Тополите» последва откриването на «Диалози». 24.05.2006 |