Неустановено количество суров петрол заля плажа на бургаския квартал Крайморие. Нефтът е изтекъл от кораба "Хавайски лидер". Екип на Гражданска защита Бургас отцепи района и започна почистване на замърсяването. Това е най-големият нефтен разлив от години насам, коментираха специалисти. Все още не се знае какво е точното количество петрол, изтекъл в морето. Тепърва ще се установява какъв е броят на засегнатите птици, риби и други животни в района. Близо до мястото е разположено рибарското селище Ченгене скеле, където живеят над 150 рибари от Бургас. Засега замърсяването не е достигнало до там, съобщиха негови жители. 24.05.2006 |