Нов закон за съдебната власт поиска президентът Георги Първанов в изявлението си по повод доклада на европейската комисия за напредъка на България. Това стана на пресконференция във Фестивалния комплекс във Варна. Според президента реформите в закона трябва да уреждат детайлно правомощията на правосъдния министър и недопускането на намеса от негова страна във функционирането на съдебната система. Георги Първанов обърна внимание също така на въпросите, свързани с разпределението на съдебните дела, борбата с прането на пари, както и създаването на отделна, независима служба за борба с корупцията. Акцент в работата на тази институция ще трябва да бъдат хората по високите етажи на власта. 21.05.2006 |