Втората световна среща на българските медии в Чикаго, организирана от Българската телеграфна агенция, събра представители на българските общности в САЩ и други страни. В рамките на проявата присъстват представители на американски и световни медии, като CNN, NBC, Associated Press и Washington Post. Специално участие ще вземе и Елена Поптодорова - посланик на България в САЩ.
Чикаго е избран за домакин на форума, тъй като е градът с най-голяма българска общност извън пределите на България - около 100 000 души, съобщава БТА. Там се издават пет български вестника - "България сега", "Старт", "България", "Златорог", "България 21 век", има сателитен телевизионен канал, два интернет-сайта и местна телевизия на български език.
На 19 май, още преди откриването на срещата гостите посетиха българската църква "Света София", където трима български свещеници отслужиха тържествен молебен. 21.05.2006 |