Днес в Чешкия културен център представиха 20 фотографии, одобрени от професионално жури, след проведения интернет фото-конкурс на diversity.europe.bg. Владимир Кисьов, председател на Столичния общински съвет (СОС), Любов Панайотова от Европейския Институт и Георги Райжеков от Центъра за модернизация на политиките връчиха наградите от името на Европейския институт. Първата награда - iPod получи снимката „Да догониш шампиона /Тодоровден във Велинград/” на Александър Иванов. Втората награда, за снимка не толкова с фотографски качества и претенции, колкото показваща уникален момент от темата, взе Диляна Стойчев за снимката „Със специфични възможности”.
Фото-конкурсът е част от организираната от Европейския институт национална антидискриминационна кампания под надслов „РАЗЛИЧИЯТА НИ СЪБИРАТ” от 15 до 19 май 2006. Тя включва национална седмица на антидискриминацията в България с дебати по теми, свързани с условията за работа и живот на хората с увреждания, възможностите за интегриране на пазара на труда на хората с увреждания, както и дебат за различната сексуална ориентация. Паралелно с дискусиите се провежда и уеб-дебат с експерти по въпроси, свързани с многообразието на обществото. 18.05.2006 |